Portal prowadzi Kancelaria
Babiaczyk Skrocki i Wspólnicy

Talliński Szczyt Cyfrowy

Nowe Technologie

W dniu 29 września 2017 r. prezydencja estońska zorganizowała we współpracy z przewodniczącym Rady Europejskiej i Komisją Europejską Talliński Szczyt Cyfrowy, który zgromadził unijnych szefów państw i rządów.

Szczyt zainaugurował dyskusje na wysokim szczeblu o planach innowacji cyfrowych, które pozwoliłyby Europie w nadchodzących latach utrzymać się w czołówce postępu technologicznego i być cyfrowym liderem globalizacji.

Unijni przywódcy poruszyli kwestie m.in. cyberbezpieczeństwa, rozwoju administracji cyfrowej, nowoczesnej gospodarki i wykorzystania wysoko wykwalifikowanych pracowników. Dyskusja objęła planowane działania w horyzoncie czasowym do 2025 roku i dotyczyła takich obszarów w cyfrowym świecie jak zaufanie, bezpieczeństwo, e-zarządzanie, przemysł, społeczeństwo i gospodarka.

Dzień wcześniej, 28 września, unijni liderzy spotkali się na nieformalnej kolacji pod przewodnictwem Donalda Tuska. Rozmawiali o najważniejszych wyzwaniach stojących przed UE rok po przyjęciu planu z Bratysławy.

Autor: Karina Wronka

Masz ciekawy temat?

SKONTAKTUJ SIĘ